fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Dworczyk: Opozycja stara się wykorzystać każdą sytuację, żeby straszyć Polaków

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Jesteśmy przygotowani na poniesienie wszelkich kosztów. Pieniądze znajdują się w rezerwie na działania kryzysowe .To jest blisko miliard dwieście milionów złotych. Do tego rezerwa premiera około dwustu milionów złotych. Niezależnie od tego, jakie koszty byłyby niezbędne, takie pieniądze w budżecie państwa polskiego będą - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o reakcję rządu na możliwość dotarcia do Polski epidemii koronawirusa.

Dworczyk ocenił, że „opozycja stara się wykorzystać każdą sytuację, żeby straszyć Polaków”. - Trzeba mówić spokojnie, roztropnie i bardzo precyzyjnie. Tej umiejętności brakuje politykom Platformy Obywatelskiej - mówił w TVP Info. - Nasi  konkurenci  doskonale zdają sobie z tego sprawę. Starają się jednak straszyć społeczeństwo ze względu na brak merytorycznych, pozytywnych pomysłów - stwierdził.

Pytany o zwołane na poniedziałek specjalne posiedzenie Sejmu ws. koronawirusa, szef KPRM podkreślił, iż „prezydent powiedział, że społeczeństwo ma prawo i powinno wiedzieć, jaka jest sytuacja, a rząd Polski bardzo chętnie przedstawi pełną informacje od początku, gdy o tej chorobie jeszcze mało kto mówił”. - My od początku stycznia prowadzimy działania narastające jeżeli chodzi o intensywność. Gdy wirus dotarł do Włoch, wprowadziliśmy pomiar temperatury i inne procedury na lotniskach - przekonywał.

- Jutro pan premier o godzinie 9.00 będzie prowadził odprawę z wojewodami i przegląd procedur. Ta choroba jest chorobą poważną, ale nie można siać paniki. W tym sezonie na grypę zachorowało 2,5 miliona Polaków. Ponad 10 tysięcy było hospitalizowanych - zauważył.

Zdaniem Dworczyka nie ma konieczności zwoływania Rady Bezpieczeństwa Narodowego, o co apelowała część opozycji. - To jest bardzo dobry dowód na to, jakie są intencje naszych oponentów politycznych. Chodzi im o pobudzanie nastrojów. Z wszelkich badań wynika, że temat koronawirusa budzi ogromne emocje. Dlatego ważna jest spokojna akcja informacyjna - powiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: rp.pl/ TVP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA