fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Pekin: Rośnie liczba chorych, rośnie ryzyko zarażania się wirusem

AFP
Liczba przypadków koronawirusa z Wuhan w Pekinie rośnie, wzrasta też liczba ryzyka zarażania się się wirusem przez mieszkańców stolicy Chin - podaje Reuters, powołując się na Panga Xinghuo, wicedyrektora Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

Jak dotąd w Pekinie potwierdzono jeden przypadek śmiertelny koronawirusa i 102 przypadki zachorowań. 

Pekin liczy 22 mln mieszkańców.

W całych Chinach liczba zachorowań wywołanych koronawirusem 2019-nCoV wynosi już niemal 6 tysięcy. Jak dotąd zmarły 132 osoby. Wirus dotarł też do kilkunastu krajów na całym świecie - jednak jak na razie w każdym z nich mowa o pojedynczych zachorowaniach.

Koronawirus z Wuhan, według chińskich naukowców, przenosi się drogą kropelkową, ale również przez kontakt z chorym.

Większość chorych w Chinach pochodzi z Wuhan i prowincji Hubei, w której znajduje się miasto. 11-milionowe Wuhan zostało praktycznie odcięte przez władze Chin od świata, wiele państw świata prowadzi ewakuację swoich obywateli z tego miasta (swoich obywateli ewakuowały już m.in. USA i Japonia, ewakuację Polaków z Wuhan planuje również polski rząd).

Nowy wirus należy do tej samej rodziny wirusów co wirus wywołujący SARS - zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej. W wyniku epidemii SARS w latach 2002-2004 zmarły 774 osoby.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA