fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unieważnienie kredytu we frankach: kto powinien prowadzić moją sprawę?

Gdy decydujemy się powierzyć prowadzenie sprawy prawnikowi, mamy prawo oczekiwać od niego profesjonalizmu, rzetelności i kompetencji; w końcu reprezentuje on nasze interesy.

Decydując się na powierzenie prowadzenia naszej sprawy prawnikowi, oczekujemy profesjonalizmu, rzetelności i kompetencji od osoby, która ma reprezentować nasze interesy. Niezwykle istotne jest także poczucie bezpieczeństwa, że osoba zajmująca się naszą sprawą podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej oraz posiada obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na wypadek błędu w prowadzonej sprawie (np. uchybienia terminowi na złożenie apelacji).

Obecnie na rynku oprócz kancelarii prawnych radców prawnych lub adwokatów, występują także firmy odszkodowawcze, niekiedy używające nazwy kancelarie prawnicze czy odszkodowawcze. Te ostatnie, to spółki prawa handlowego, najczęściej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o najniższym kapitale zakładowym w wysokości 5 tys. zł i ogólnokrajowym zasięgu działania.

Powierzając los naszej sprawy takiemu podmiotowi, tracimy kontrolę nad tym, kto prowadzi naszą sprawę i kto finalnie odpowiada za ewent...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA