fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

TV Puls ukarana za niewłaściwą kwalifikację audycji

www.sxc.hu
Przewodniczący KRRiT nałożył na nadawcę programu TV Puls karę finansową za naruszenie przepisów dotyczących kwalifikowania audycji.

Na podstawie decyzji Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji,  na spółkę Telewizja Puls Sp. z o.o. nadawcę programu TV Puls została nałożona kara finansowa w wysokości 50 000 zł za naruszenie przepisów dotyczących kwalifikowania audycji.

W odpowiedzi na skargę widza dotyczącą treści filmu "Savages: ponad bezprawiem", wyemitowanego w programie TV Puls, 15 listopada 2015 r., o godz. 20:00, dokonano analizy audycji i stwierdzono, że nadawca niewłaściwie zakwalifikował do kategorii wiekowej od lat 16, film zawierający drastyczne sceny przemocy oraz naturalistyczne sceny seksu i wyemitował go o zbyt wczesnej porze.

Przewodniczący KRRiT ukarał nadawcę w związku ze stwierdzeniem naruszenia art. 18 ust. 5 ustawy o radiofonii i telewizji oraz § 2 i § 5 ust. 3 rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 23 czerwca 2005 r. w sprawie kwalifikowania audycji lub innych przekazów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich oraz audycji lub innych przekazów przeznaczonych dla danej kategorii wiekowej małoletnich, stosowania wzorów symboli graficznych i formuł zapowiedzi.

Decyzja nr 1/2016 z 20 lipca 2016 r.

Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA