fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikty zbrojne

Desant tureckich komandosów w Iraku. Celem Kurdowie

45aslan789456 / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)
Ministerstwo obrony Turcji poinformowało o desancie tureckich komandosów w północnym Iraku, gdzie mają oni prowadzić działania przeciwko kurdyjskim milicjom - informuje AP.

Resort obrony Turcji poinformował, że operacja desantowa w regionie północnego Iraku została przeprowadzona po wcześniejszym intensywnym ostrzale artyleryjskim tego obszaru.

Działania sił specjalnych Turcji w północnym Iraku mają być wspierane przez śmigłowce bojowe, artylerię i drony - podał resort obrony Turcji.

Turcja nie poinformowała jak wielu komandosów bierze udział w działaniach prowadzonych w północnym Iraku.

Ankara przekonuje, że rozpoczęcie operacji poprzedzały coraz częstsze ataki Kurdów na posterunki wojskowe i tureckie bazy na iracko-tureckim pograniczu.

Turcja regularnie prowadzi ataki artyleryjskie i ataki z powietrza wymierzone w pozycje kurdyjskich milicji w północnym Iraku, gdzie swoje bazy ma zdelegalizowana w Turcji i uznana za organizację terrorystyczną Partia Pracujących Kurdystanu (PKK). Jednak środowy desant to pierwsza lądowa ofensywa sił powietrzno-desantowych w tym regionie, o której Turcja publicznie poinformowała.

Do desantu doszło kilka dni po tureckim ataku powietrznym na pozycje Kurdów w regionie.

Źródło: AP News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA