fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikty zbrojne

Indie przygotowują się na wojny w kosmosie

stock.adobe.com
Siły zbrojne Indii przeprowadzą pierwsze w historii kraju "kosmiczne ćwiczenia wojskowe" - IndSpaceEx - których celem będzie m.in. identyfikacja obecnych zagrożeń związanych z ekspansją kosmiczną i stworzenie doktryny dotyczącej przyszłych konfliktów, które będą się toczyć m.in. w przestrzeni kosmicznej.

Zintegrowany Sztab Obronny Sił Zbrojnych Indii (IDS) przeprowadzi dwudniowe ćwiczenia wojskowe, w odpowiedzi na szybko rozwijający się potencjał kosmiczny Chin - czytamy w "Times of India".

Przeprowadzenie takich ćwiczeń zaplanowano po tym, jak Indie sukcesem zakończyły test antysatelitarnej rakiety balistycznej, w czasie którego zniszczyły 740-kilogramowego satelitę na niskiej orbicie Ziemi. Test miał miejsce 27 marca.

Jak pisze "Times of India", powołując się na przedstawicieli władz kraju, w związku z rozwojem broni antysatelitarnej przez Chiny Indie "nie mają innej możliwości niż rozwijać swój potencjał w zakresie odstraszania, tak aby zagwarantować, że żaden przeciwnik nie będzie zagrażał zasobom Indii w przestrzeni kosmicznej.

Indyjskie siły zbrojne domagają się powołania pełnowymiarowego Dowództwa Kosmicznego.

Jeden z rozmówców "Times of India" podkreśla, że bronie używane do walki w przestrzeni kosmicznej mogą "oślepić i ogłuszyć" indyjskie siły zbrojne niszcząc satelity kluczowe w procesie komunikacji i rozpoznania, a także funkcjonowania systemów ostrzegania przed atakiem rakietowym i systemów służących do namierzania celów. 

Źródło: Times of India
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA