fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Izrael oskarża chińską telewizję o antysemityzm

Strefa Gazy
PAP/EPA
Ambasada Izraela w Chinach protestuje przeciwko - jak to określa - "rażącemu antysemityzmowi" w programach emitowanych przez chińską telewizję publiczną CCTV, w których omawia się trwającą obecnie eskalację konfliktu między Hamasem a Izraelem.

We wpisie na Twitterze ambasada Izraela pisze, że "miała nadzieję, iż czasy, gdy teorie spiskowe o 'Żydach kontrolujących świat' już minęły, ale niestety antysemityzm pokazał znów swoją ohydną twarz".

"Jesteśmy oburzeni rażącym antysemityzmem prezentowanym przez oficjalne chińskie medium" - podkreśla ambasada Izraela.

Rzecznik ambasady, cytowany przez AP stwierdził, że izraelscy dyplomaci nie mają nic więcej do powiedzenia w tej sprawie.

Jak dotąd nie było też reakcji CCTV na te oskarżenia.

We wtorek na antenie chińskiej telewizji prowadzący, Zheng Junfeng zastanawiał się, czy wsparcie USA dla Izraela jest "naprawdę oparte na wspólnych, demokratycznych wartościach".

- Niektórzy wierzą, że proizraelska polityka USA jest efektem wpływów bogatych Żydów w USA i żydowskiego lobby wśród osób odpowiedzialnych za amerykańską politykę zagraniczną - mówił.

- Żydzi dominują w sektorze finansowym i internetowym - stwierdził Zheng. - Więc czy dysponują potężnym lobby? Możliwe - dodał.

Chiny od 1992 roku utrzymują relacje dyplomatyczne z Izraelem - przypomina AP. Od tego czasu oba kraje nawiązały współpracę w dziedzinie gospodarczej, ale też wojskowej - Chiny kupowały np. izraelskie drony.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA