fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Prawybory w Konfederacji. Co najmniej 30 zł za oddanie głosu

Konfederacja/mat.pras.
Każdy, kto wpłaci co najmniej 30 zł na rzecz Konfederacji, będzie mógł zagłosować w prawyborach prezydenckich partii. Do startu zgłosiło się dziewięciu kandydatów.

Kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich poznamy 18 stycznia. Tego dnia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski.

Partia podkreśla, że w wyborach parlamentarnych głosowało na nią 1 256 953 wyborców. "Oczekują wyłonienia jednego kandydata ideowej prawicy w nadchodzących wyborach prezydenckich".

Władze Konfederacji postanowiły oddać decyzję w tej sprawie swoim wyborcom i sympatykom. Rozpoczęto otwarte prawybory. Do startu zgłosiło się dziewięciu kandydatów: Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński, Jacek Wilk oraz Magdalena Ziętek-Wielomska.

"Czynne prawo wyborcze na Zjeździe Wyborczym przysługuje obywatelowi polskiemu, który wpłacił co najmniej 30 zł darowizny na rzecz partii Konfederacja Wolność i Niepodległość nie później niż na 3 dni przed Zjazdem Prawyborczym oraz zarejestruje się poprzez formularz internetowy oraz najpóźniej w dniu przekazania darowizny skończył 18 lat" - informuje partia.

"Prawybory będą organizowane w systemie elektorskim. W grudniu i styczniu odbędzie się szesnaście konwencji wojewódzkich, na których wyborcy ideowej prawicy będą mogli poprzeć wybranego przez siebie kandydata. Po każdym ze zjazdów kandydat otrzyma, proporcjonalną do poparcia, liczbę mandatów elektorskich, które będzie mógł obsadzić wybranymi przez siebie przedstawicielami" - czytamy w regulaminie prawyborów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA