fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Warszawa: Katarski holding Al Sraiya kupił hotel Westin

Skanska sprzedała Westin Katarczykom
Materiały
Katarski holding Al Sraiya zrobił pierwsze zakupy w stolicy. Zaczął od 20-piętrowego budynku.

Skanska sprzedała hotel Westin Warsaw katarskiemu holdingowi Al Sraiya. To pierwszy zakup tego inwestora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej oraz pierwsza transakcja Skanska związana z nieruchomością hotelową w Polsce. Jaka była wartość transakcji? Nie podano w komunikacie.

Pięciogwiazdkowy hotel Westin Warsaw, zarządzany przez Marriott International, znajduje się w biznesowym sercu Warszawy. Otwarty w 2003 roku w ostatnim czasie przeszedł modernizację, a Skanska dostosowała go do wymagań certyfikacji LEED dla istniejących budynków (jako pierwszy obiekt hotelowy w Polsce). Hotel otrzymał certyfikat na poziomie srebrnym.

- Westin stał się przez lata rozpoznawalnym punktem na warszawskiej mapie hoteli najwyższej klasy. Dzięki naszym staraniom udało dostosować się budynek i jego funkcjonowanie do wysokich norm środowiskowych, co przekłada się na komfort gości. Inwestor dostrzegł markę hotelu oraz wysoką jakość budynku i oferowanych w nim usług - komentuje Agata Skowrońska-Domańska, Managing Director, The Westin Warsaw Hotel.

Hotel ma 361 pokoi, łącznie z liczącym 100 mkw. Apartamentem Prezydenckim. W krajobrazie centrum Warszawy 20-piętrowy Westin wyróżnia futurystyczna, przeszklona winda. Niemal 120 hotelowych pokoi zostało ostatnio odnowionych i oferuje wystrój według projektu znanej londyńskiej projektantki Anity Rosato.

Na ponad 1000 mkw. odrestaurowanej przestrzeni do spotkań biznesowych oraz imprez znajduje się z kolei 13 sal konferencyjnych. W hotelu Westin powstało studio fitness WestinWORKOUT® oraz salon Niebiańskiego Masażu - Heavenly® Massage Room.

W procesie sprzedaży firmę Skanska reprezentowała międzynarodowa firma doradcza JLL. Od strony prawnej transakcję po stronie kupującego obsługiwała kancelaria Linklaters, a po stronie sprzedającego- Dentons.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA