fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Pszczoły na dachu Galerii Madison

materiały prasowe
Pasieki pojawiły się na dachu centrum handlowego w ścisłym centrum Gdańska.

Pszczołami opiekuje się Pszczelarium - organizacja promująca ochronę i hodowlę tych owadów. Od kilku lat zajmuje się stawianiem pasiek m.in. na dachach biurowców i centrów handlowych. - Obecność tych nietypowych gości na Galerii Madison jest częścią strategii na rzecz lokalnej społeczności. Wśród projektów nie mogło zabraknąć tych proekologicznych. Postawienie pasieki pszczół miodnych jest jednak dopiero słodkim początkiem - zapowiada Anna Thomas, dyrektor zarządzający Galerii Madison. - Założenie pasieki nie tylko daje nam miód, który oczywiście cieszy, ale przede wszystkim jest działaniem w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu na rzecz lokalnej wspólnoty. Możemy przyczynić się do ratowania zagrożonej populacji pszczół - podkreśla.

Dodaje, że ten projekt to jednak nie tylko pszczele ule. Galeria zorganizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy dowiedzą się więcej o życiu i znaczeniu pszczół w ekosystemie.

Madison to śródmiejska galeria handlowa o powierzchni najmu 30 tys. mkw. Oferuje ponad 100 marek sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych i biurowych.

W Warszawie Pszczelarium założyło jak dotąd 18 pasiek, w których jest ok. 90 uli.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA