Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 22.07.2021 13:04 Publikacja: 22.07.2021 12:44
Chillispaces.com oferuje elastyczne powierzchnie biurowe
Foto: materiały prasowe
Polski rynek elastycznych biur od 2016 do 2019 roku notował dwucyfrowe wzrosty – wynika z danych firmy doradczej CBRE. – Dynamika wzrostu spadła po raz pierwszy w pandemicznym 2020 roku, jednak zainteresowanie klientów nadal jest duże. Takie biura nadal więc powstają. Najwięcej elastycznych biur w regionie Europy Środkowo –Wschodniej buduje się w Warszawie. Na drugim miejscu jest Wrocław, a podium zamyka Łódź.
- Rynek elastycznych powierzchni biurowych w naszym kraju pomimo pandemii rozwija się świetnie. Prognozy są optymistyczne - mówi Konrad Szaruga, ekspert ds. powierzchni elastycznych w CBRE. - Ma na to wpływ kilka czynników. Po pierwsze, 44 proc. elastycznych powierzchni biurowych jest zarządzanych przez krajowych operatorów, którzy dobrze znają specyfikę rynku. Dodatkowo, jedna trzecia wszystkich operatorów jest bezpośrednio związana z deweloperem, co jest niespotykane wśród tak dużych jak nasz rynków. Widać również, że najemcy biur elastycznych są mocno zainteresowani współpracą z właścicielami i dopasowywaniem przestrzeni do swoich konceptów. Pomimo pandemii i związanego z nią spowolnienia, zainteresowanie wynajmem flexów wzrosło i spodziewamy się dużego napływu nowych klientów w drugiej połowie tego roku.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Niedokończony gmach przy skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Sikorskiego przez lata szpecił krajobraz Mokotowa. Do n...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Mieszkania w okolicach Warszawy są tańsze niż w stolicy średnio o 35 proc. – wynika z analiz Grupy Morizon-Gratka.
Czynsze za wynajmowane mieszkania raz idą w górę, raz w dół. Sytuację na rynku najmu analizuje portal GetHome.pl.
Ponad 70 proc. pośredników uważa, że w najbliższym czasie nie zdrożeją ani mieszkania, ani domy z rynku wtórnego...
W czerwcu oferta mieszkań z rynku wtórnego zmalała. Jak to wpłynęło na ceny, analizuje portal GetHome.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas