fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Format z biurami i handlem

materiały prasowe
Budowę biurowca przy ul. Droszyńskiego w Gdańsku rozpoczyna spółka Torus. Pięciokondygnacyjny Format ma być gotowy w II kw. 2021 roku.

19-metrowy budynek (dwie kondygnacje podziemne, dwie nadziemne) zaoferuje ponad 15,7 tys. mkw. powierzchni najmu. Na parterze znajdą się niewielkie lokale handlowe i biurowe, działające niezależnie od wyższej położonych biur. W podziemnej hali będą parkingi dla samochodów i strefy dla rowerzystów. Deweloper, firma Torus, zaplanował tam stojaki na rowery, toalety, prysznice i szafki. Budynek będzie certyfikowany w systemie LEED (planowane jest uzyskanie poziomu Gold). Jego projektantem jest pracownia APA Wojciechowski z Warszawy.

- Inwestycja Torusa przy ulicy Droszyńskiego stwarza też szersze perspektywy na zagospodarowanie tego terenu. W jej ramach możliwe jest wprowadzenie usprawnień komunikacyjnych, które służyć będą nie tylko pracownikom biurowca, ale także okolicznym mieszkańcom - czytamy w komunikacie spółki. Torus przymierza się też do budowy boisk sportowych, które mogłyby powstać na terenie inwestycji.

- Zamierzamy podjąć dialog z Szybką Koleją Miejską i władzami Gdańska w celu wspólnej budowy bezpośredniego przejścia nadziemnego na peron SKM Gdańsk- Oliwa - zapowiada Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus. - Będziemy też zabiegać o możliwość budowy boisk do siatkówki i koszykówki na tym terenie. Mamy nadzieję zainteresować rynek i miasto tymi pomysłami.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA