fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

LC Corp sprzedaje biurowce

Silesia Star
materiały prasowe
Deweloper podpisał przedwstępne umowy sprzedaży dwóch kompleksów biurowych - katowickiego Silesia Star i wrocławskiego Retro Office House.

- To pierwsza taka transakcja w historii LC Corp, która zwiastuje zmianę strategii dotyczącej obiektów biurowych. Wartość umów zawartych ze spółkami Ingadi i Artigo, należącymi do międzynarodowego podmiotu inwestującego w nieruchomości komercyjne, to ponad 113 mln euro - podano w komunikacie. Podpisanie umów przyrzeczonych zaplanowano do 15 sierpnia.

Silesia Star to kompleks biurowy klasy A składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 27 tys. mkw. Obiekty są połączone ogólnodostępnym pasażem. Biurowiec położony jest przy ul. Uniwerysteckiej, w ścisłym centrum Katowic, bezpośrednio przy Drogowej Trasie Średnicowej, Uniwersytecie Śląskim oraz Muzeum Śląskim. Umowa sprzedaży Silesia Star opiewa na ponad 54,3 mln euro.

Retro Office House to biurowiec w centrum Wrocławia. 13 polskich i międzynarodowych firm rozlokowanych jest na 21 tys. mkw. Na parterze obiektu są lokale handlowo-usługowe. Kwota tej transakcji została ustalona ze spółką Ingadi na 58,8 mln euro.

- Sprzedaż biurowców Silesia Star i Retro Office House to pierwsza tego typu transakcja w historii naszej spółki - mówi Tomasz Wróbel, członek Zarządu LC Corp. W sprzedaży obu biurowców pośredniczyła firma doradcza Knight Frank i kancelaria Dentons.

- Transakcja zakupu budynków biurowych Retro Office House i Silesia Star, potwierdza niesłabnące zainteresowanie inwestorów rynkami regionalnymi – mówi Marcin Purgal, dyrektor działu Capital Markets w Knight Frank.

- Transakcja, jaką realizujemy dla naszego klienta potwierdza najnowszy trend, jaki w ciągu ostatnich latach zauważamy na rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Aktywność inwestycyjna, zwłaszcza we Wrocławiu i Katowicach jest imponująca i stale rośnie – mówi Bartłomiej Kordeczka, partner w dziale nieruchomości kancelarii Dentons.

Oprócz Silesia Star i Retro Office House w portfolio nieruchomości biurowych LC Corp są zlokalizowane we Wrocławiu Sky Tower i Arkady Wrocławskie, a także warszawskie Wola Center i Wola Retro, której planowana data oddania do użytku to III kwartał 2019 roku.

W sumie spółka zarządza 158,9 tys. mkw. powierzchni biurowej. W 2018 roku LC Corp pochwaliło się najlepszym wynikiem w historii firmy - podpisano 32 umowy najmu na 32,9 tys. mkw. powierzchni biurowej.

– Podczas budowy każdego z naszych obiektów komercyjnych stawiamy na innowacyjność, funkcjonalność i dobrą lokalizację. Dokładamy starań, by biura w naszych kompleksach odpowiadały najwyższym standardom i indywidualnym wymaganiom potencjalnych najemców. Sprzedawane przez nas obiekty zostały w 100 proc. skomercjalizowane w stosunkowo krótkim czasie – mówi Piotr Pirogowicz, dyrektor działu komercjalizacji w LC Corp .

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA