fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Magazyn dla Media Expert

materiały prasowe
Firma Terg, właściciel elektromarketów Media Expert, wynajęła 1,8 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej w kompleksie Prologis Park Poznań III.

Spółka Terg jest właścicielem sklepów Media Expert. W niemal 390 miastach w Polsce jest ich ponad 480. Marka jest obecna na rynku od 2002 roku i zatrudnia 8,5 tys. pracowników. Terg jest też właścicielem trzech sklepów internetowych: Mediaexpert.pl, Electro.pl i Avans.pl. Na wynajętej przestrzeni firma planuje ulokować swój magazyn przeładunkowy do obsługi rynku wielkopolskiego.

- Nowo wynajętą powierzchnię wykorzystamy do realizacji dostaw przez sieć Media Expert. Będzie się to odbywać zarówno w sposób tradycyjny, czyli poprzez zaopatrzenie sklepów stacjonarnych, jak i w ramach dostarczania zamówień z e-commerce - mówią przedstawiciele firmy Terg.

W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. - Zapotrzebowanie klienta doskonale wpisuje się w charakter obiektu Prologis, stworzonego dla logistyki miejskiej, którego lokalizacja ma zapewnić maksymalne skrócenie dystansu na „ostatniej mili", co jest kluczowe w modelu łańcucha dostaw Terg - mówi Maciej Szczepański z firmy Cushman & Wakefield.

Magazyn znajdzie się w budynku DC1 w Prologis Park Poznań III, położonym 300 metrów na północ od autostrady A2 (Berlin – Poznań – Warszawa). Powierzchnia parku to prawie 13 tys. mkw. Można go rozbudować o kolejne 46 tys. mkw.

Deweloperem i właścicielem obiektu jest Prologis, deweloper nieruchomości logistycznych w 19 krajach na świecie. W Polsce Prologis prowadzi działalność od 1997 roku. Ma 92 budynki w 20 parkach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA