fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Towarowa 22 objawiona

materiały
Na targach MIPIM Echo Investment pokazało koncepcję zagospodarowania działki w sercu Warszawy.

Specjalizujące się w wielofunkcyjnych projektach Echo Investment ujawniło w Cannes najnowszą koncepcję zabudowy 6,5-ha działki w centrum Warszawy. Towarowa 22 będzie liczyć 230 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Centralną częścią będzie plac Kazimierza Wielkiego ze zrewitalizowanym pawilonem Domu Słowa Polskiego. Odtworzona ulica Wronia zostanie przykryta szklanym dachem – będzie to przestrzeń otwarta dla przechodniów.

Za projekt odpowiada międzynarodowa pracownia BIG. Prezes Echo Investment Nicklas Linberg mówił w styczniu „Parkietowi", że liczy na rozpoczęcie budowy Towarowej 22 w przyszłym roku.

To największy projekt dewelopera z serii „destinations". Spółka jest w trakcie budowy Browarów Warszawskich, w planach są inwestycje przy Tymienieckiego w Łodzi i Wita Stwosza w Krakowie.

- Łącząc wiele kompetencji, jesteśmy w zasadzie jedynym deweloperem w Polsce, który może realizować takie wielofunkcyjne projekty. Realizowanie takich dużych projektów to dla nas realna korzyść: mniejsza konkurencja o grunt, niższa jednostkowa cena, szybsza realizacja całego projektu, elastyczność w dostosowywaniu funkcji do rynku i zapotrzebowania czy też optymalne wykorzystanie własnych zasobów – mówił prezes Lindberg.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA