fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Inwazja Amazona trwa

Nowe centrum logistyczne Amazona rośnie na 21-hektarowej działce w pobliżu Panattoni Park Sosnowiec I/II.
materiały prasowe
Buty i odzież dla klientów z Europy Zachodniej potentat sprzedaży wysyłkowej będzie składował w Sosnowcu. To tam powstanie dla niego ogromny magazyn.

Panattoni Europe po raz piąty wybuduje centrum logistyczne dla firmy Amazon. Kolejny obiekt o powierzchni 135 tys. mkw. powstaje w Sosnowcu i jest pierwszą inwestycją Amazona na terenie Górnego Śląska.

Nowe centrum logistyczne Amazona rośnie na 21-hektarowej działce w pobliżu Panattoni Park Sosnowiec I/II. Inwestor zapowiada, że tzw. centrum realizacji Amazon w Sosnowcu będzie przystosowane do wysokiego składowania i przeznaczone do dystrybucji butów oraz odzieży, obsługując Europę Zachodnią. Zakończenie budowy planowane jest na październik 2017 roku.

Obiecują raj dla pracowników

- Od 2014 r. zainwestowaliśmy ponad 2,5 miliarda złotych, utworzyliśmy tysiące etatowych miejsc pracy i zachęciliśmy setki sprzedawców z Polski, żeby rozwijali swoje firmy korzystając z programu "Sprzedawaj na Amazon". Z radością staniemy się częścią społeczności Sosnowca - mówi Steven Harman, dyrektor operacyjny Amazon.

Zapewnia jednocześnie, że firma będzie oferować swoim pracownikom konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne pakiety świadczeń dodatkowych.

- Zależy nam także na budowaniu niezwykłej atmosfery pracy i stwarzaniu licznych możliwości rozwoju kariery w naszej globalnej organizacji. Będziemy ściśle współpracować z najlepszymi uczelniami w regionie, aby zachęcić najbardziej utalentowanych absolwentów do tego, by dołączyli do nas i w przyszłości to oni zarządzali naszą firmą - obiecuje Steven Harman.

Piąte centrum w regionie

Inwestycja w Sosnowcu jest już piątą realizacją Panattoni Europe dla firmy Amazon w Europie. Powstały już obiekty na wrocławskich Bielanach i w podpoznańskich Sadach, a także w Czechach. Kolejny magazyn budowany jest właśnie w Kołbaskowie pod Szczecinem.

- Nowe centrum ma pomóc zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów, większy wyboru produktów, a także obsługiwać większą liczbę sprzedających firm trzecich w ramach usługi Fulfilment by Amazon - twierdzi inwestor.

Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe w firmie Panattoni Europe, która buduje kolejną halę dla Amazona, podkreśla, że inwestycja tego gracza w Polsce jest ważna nie tylko dla dewelopera, lecz także dla całego regionu.

- Tak olbrzymie przedsięwzięcie wpłynie na rozwój Śląska. To już nasz piąty wspólny projekt, dlatego jako jesteśmy wyjątkowo dumni, że możemy sprostać wymaganiom tak innowacyjnej i globalnej firmy jak Amazon - podkreśla Robert Dobrzycki.

Lokalizacja przyciąga

Centrum realizacji zamówień Amazon położone będzie w Sosnowcu przy ulicy Innowacyjnej, w pobliżu funkcjonujących już kompleksów Panattoni Park Sosnowiec I i II. Obiekt znajdzie się przy drodze ekspresowej S1 oraz nieopodal autostrady A4 , co zapewnia dobre połączenie z miastami południowej Polski oraz resztą kraju.

W odległości około 10 km od inwestycji mieści się kolejowy Euroterminal Sławków, łączący Europę, Rosję i Chiny. Górny Śląsk oferuje również szybko rozwijającą się sieć dróg i autostrad oraz bliskość sąsiednich granic. To m.in. te przyciągnęło do tego regionu Amazona.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA