fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Najemcy będą się przeprowadzać

Katarzyna Żyluk, ekspert CBRE
materiały prasowe
Aneta Gawrońska
Dynamiczny rozwój rynku biurowego w stolicy w ciągu ostatnich lat spowodował wysyp nowych lokalizacji biurowych.

O lokalizacjach biurowych stolicy mówi Katarzyna Żyluk, ekspert CBRE:

Wśród topowych lokalizacji na biuro niezmiennie znajduje się centrum, które kojarzy się najemcom z prestiżem i bardzo dobrym dostępem do wszelkich udogodnień. Lokalizacjami z potencjałem są także okolice Dworca Zachodniego, Dworca Gdańskiego, a także Powiśle.

W tych miejscach z łatwym dostępem do komunikacji publicznej, powstają nowe inwestycje biurowe z zapleczem usługowym. Przykładami są Park Avenue – Park Projects (14 tys. mkw.). Planowany na czwarty kwartał 2018 roku

Varso - HB Reavis (73,5 tys. mkw.) Planowany na 2020 rok

Varso Tower -HB Reavis - 68,5 tys. mkw. planowany na 2020 rok

Immobel CEDET 15,3 tys. mkw., drugi kwartał 2018 oraz Central Point 19 tys. mkw. Planowany na czwarty kwartał 2020 roku

Centrum Marszałkowska 13,1 tys. mkw., drugi kwartał 2018 Rotunda Tower 28 tys. mkw., planowany na pierwszy kwartał 2020

Potencjał mają także okolice Arkadii i Dworca Gdańskiego. Wraz z dojrzewaniem rynku biurowego w Polsce, przybywa nowych budynków biurowych wysokiej jakości, a te które są już na rynku, od jakiegoś czasu również decydują się na modernizacje i wprowadzanie wielu udogodnień dla najemców .

Dynamiczny rozwój rynku biurowego w stolicy w ciągu ostatnich lat spowodował wysyp nowych lokalizacji biurowych. W ostatnim czasie w Warszawie pojawiło się wiele powierzchni coworkingowych, których główną zaletą jest dobra komunikacja. W związku z nieuregulowaną sytuacją prawną, z którą boryka się wciąż wiele kamienic w Warszawie, tego typu obiekty wciąż pozostają trudno dostępne.

Niezmiennie najdroższe jest centrum, gdzie ofertowe czynsze prime to 20-23 euro za mkw. miesięcznie. Tańsze, choć dobrze skomunikowane i wysokiej jakości biura oferują okolice dworca Gdańskiego, gdzie czynsze wynoszą 15 - 19 euro za mkw. miesięcznie.

Przewidujemy przeprowadzki w 2020 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA