fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koleje

Leo Express chce jeździć do Warszawy i Terespola

123RF
Leo Express chce uruchomić połączenia na trasie Praga - Katowice - Warszawa - Terespol. Czeski przewoźnik złożył wniosek do prezesa Urzędu Transportu Kolejowego o przyznanie otwartego dostępu - informuje portal rynek-kolejowy.pl.

Czeski przewoźnik planuje uruchomić od grudnia tego roku codziennie po 4 pary pociągów na trasie Praga hlavní nádraží – Katowice – Warszawa - Terespol.

Leo Express oferuje teraz możliwość podróży pociągiem z Pragi do Bohumina, a dalej do Warszawy autokarem skomunikowanym z pociągiem.

Powiadomienie o planowanych usługa Leo Express złożył do UTK na początku marca. Przewoźnik ma zamiar wykonywać nową usługę przewozu osób na trasie międzynarodowej od 11 grudnia 2019 r. do 10 grudnia 2024 r. Planuje on realizować 4 kursy dziennie, wykonywane od poniedziałku do niedzieli. Odjazdy z Pragi planowane byłyby 9 minut po godz. 8, 10, 12 i 16. Dojazd do Katowic potrwa niespełna pięć godzin przez Zebrzydowice, Pszczynę i Tychy z postojem w Ligocie. Do Warszawy Centralnej podróż trwałaby dwie i pół godziny przez CMK, z postojami w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Zawierciu, Włoszczowie i Opocznie. Kolejne dwie godziny zajęłaby podróż do Terespola. Powroty zaplanowano na 17:45, 19:45, 21:45 i 1:45 - pisze rynek-kolejowy.pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA