fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Marek Sowa: Plus jest PiS-u. Plus dwie wieże Kaczyńskiego, plus żołnierz AK z mieszkaniem dla Banasia

Fotorzepa/ Tomasz Jodłowski
- Zobowiązania publiczne finansowane przez państwo zostaną utrzymane - zapowiedział Marek Sowa z Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w przypadku wygranej w wyborach Koalicja Obywatelska utrzyma program 500 plus.

Sowa nawiązał do środowego wywiadu Jarosława Kaczyńskiego w TV Trwam, w czasie którego prezes PiS przekonywał, że najbliższe wybory to kwestia zdecydowania między „Polską plus” a „Polską minus”.

Dowiedz się więcej: Kaczyński: „Polska minus”? Będzie się demoralizowało dzieci

- Jeszcze raz powtórzę to co mówimy. Nic co dane, nie zostanie zabrane - zapowiedział Sowa, pytany w Radiu Kraków o obietnice utrzymania programów Prawa i Sprawiedliwości. - Plus jest PiS-u. Plus dwie wieże Kaczyńskiego, plus żołnierz AK z mieszkaniem dla pana Banasia, plus kilkaset hektarów gruntów zakupione za prawie darmo od Kościoła przez premiera Morawieckiego - stwierdził poseł.

- Tak rządzi PiS. Oni pomnażają własny majątek - dodał. - Mamy swój program. Jest sześć filarów: odnowa demokracji, wyższe płace, naprawa szkoły, reforma służby zdrowia, czyste powietrze i czysta woda, samorządy. Dość okradania samorządów z ich funduszy. Samorządy muszą decydować o sobie. Do tego polityka społeczna. Tu są działania na rzecz seniorów i niepełnosprawnych. To nasze filary. Na tym się koncentrujemy - mówił Marek Sowa.

Zdaniem posła PO „rolą opozycji jest też artykułowanie nadużycia władzy”. - Afer jest wiele przez ostatnie 4 lata. Zajmuje to czas. Musimy to obywatelom pokazać, jakie są realne rządy PiS - powiedział.

Źródło: rp.pl/ Radio Kraków
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA