fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Mucha do Kaczyńskiego: Nie zaglądać ludziom do łóżka

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Niech pan przestanie decydować, czy się mają rozwieść, jaki mają model rodziny i która kobieta powinna robić plany matrymonialne, a która nie - apelowała w Polsat News do Jarosława Kaczyńskiego posłanka klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska Joanna Mucha.

Mucha, odnosząc się do wystąpienia prezesa PiS we Wrocławiu (Kaczyński mówił tam m.in. że "w ramach pewnej akcji socjotechnicznej prowadzonej w całym kraju" atakowana jest w Polsce instytucja tradycyjnej rodziny), zaapelowała do Kaczyńskiego, by ten "przestał zaglądać ludziom do łóżka".

Posłanka PO-KO zwracała uwagę, że PiS chce "uregulować model rodziny od A do Z" i "powiedzieć, że tylko jeden model jest prawidłowy". - A inni ludzie nie wiedzą, co zrobić ze swoim życiem - dodała.

Z Muchą nie zgodził się wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Fogiel podkreślił, że Kaczyńskiemu w jego wystąpieniach na temat rodziny chodzi o "dzieci, nie o małżeństwa".

- Jest sprawą absolutnie jasną, iż jest model rodziny preferowany przez społeczeństwo - zaznaczył jednocześnie Fogiel. Na pytanie Muchy o jaki model chodzi, Fogiel przytoczył zapis w polskiej konstytucji, który mówi, iż "małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny".

Koalicja Obywatelska opowiada się za zalegalizowaniem w Polsce związków partnerskich, które mogłyby zawierać ze sobą osoby tej samej płci.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA