fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Andrzej Duda: Ofiary katastrofy zostawiły nam wielkie zadanie

KPRP/Grzegorz Jakubowski
Ich wspólna obecność wtedy jest do dziś wielkim świadectwem naszej wspólnoty. To byli ludzie z różnych stron sceny politycznej, ale w tej sprawie stali razem. Niech to poczucie wspólnoty będzie dziś takie jak wtedy. Oni też by tego chcieli - mówił w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej prezydent Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał, że 11 lat temu Polacy połączyli się w żałobie. - Było cały czas pamiętane, to co dla nas ważne, niezależnie od naszych przekonań politycznych, że są kwestie, które są ponad to - mówił Andrzej Duda na Wawelu.

- Sprawą fundamentalną, przede wszystkim dla tych ludzi, którzy zajmują się polityką jest, aby niezależnie od tego, kto w danym momencie zwycięża w wyborach, jaka jest decyzja nas Polaków o tym, kto będzie nami rządził, stał na czele najważniejszych organów państwa, aby polskie sprawy prowadzone były dobrze, uczciwie i dla Polski - przekonywał prezydent.

Czytaj także: Sasin: Nie wiemy, czy dojdziemy do prawdy o Smoleńsku

- To byli ludzie, którzy na co dzień dyskutowali, debatowali nieraz bardzo żarliwie w politycznych sporach. Ale w tej sprawie byli jednym, w tej sprawie byli razem, w tej sprawie udali się razem do Katynia przez Smoleńsk, po to właśnie, żeby pokazać jedność nas jako społeczeństwa, nas jako narodu. Jedność naszej pamięci, jedność rzeczy ważnych - wspominał.

Zdaniem Dudy obecność wszystkich osób z polskiej delegacji "jest do dzisiaj wielkim świadectwem naszej wspólnoty".

- Niech to poczucie wspólnoty będzie takie, tak jak wtedy. Dzisiaj bardzo, jestem przekonany, nam tego potrzeba. I jestem przekonany, że oni, kiedy gdzieś tam patrzą na nas z niebiosów, wszyscy by tego chcieli, aby w większej ilości różnych naszych polskich spraw była wspólnota, był wzajemny szacunek - zaapelował prezydent. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA