fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Serwis muzyczny Jaya Z w Polsce

Bloomberg
W poniedziałek wieczorem debiutuje u nas Tidal – nowy serwis muzyczny Jaya Z. Miesięczny abonament to 39,99 zł.

Głównym kryterium wyboru usług streamingowych są dla klientów ceny. Na świecie, dostęp do Tidal, kosztuje odpowiednio 19,99 dolarów, euro lub funtów. Jay Z deklaruje, że aby zdobyć słuchaczy postawił na jakość oferowanej usługi, a nie niską cenę.

Tidal ma bazę ponad 25 milionów utworów i 75 tysięcy teledysków. Znajdziemy tam utwory takich artystów jak Beyonce, Madonna, Rihanna, Kanye West, Usher, Led Zeppelin czy Coldplay. W dniu premiery każdy będzie mógł przetestować usługę za darmo i zdecydować czy jest skłonny zapłacić więcej za muzykę w lepszej jakości.

Na oficjalnej stronie Tidal prezentowany jest jako „Pierwszy serwis streamingowy łączący najwyższą jakość dźwięku, teledyski w jakości HD i treści edytowane przez ekspertów". I to właśnie ma wyróżniać go na tle konkurencji. Poza wysokiej jakości dźwiękiem i obrazem, twórcy zapowiadają stworzenie składającej się ze specjalistów redakcji. Dziennikarze muzyczni będą pisać artykuły, przeprowadzać wywiady z muzykami i tworzyć playlisty. Tidal oferować ma również odmienny sposób rekomendowania użytkownikom serwisu nowej muzyki. To nie komputerowe algorytmy będą polecać utwory i wybierać popularne płyty. Zajmą się tym redaktorzy Tidal.

Tidal został kupiony przez Jaya Z na początku tego roku. Należąca do muzyka firma Rock Nation wykupiła większościowy pakiet akcji firmy Aspiro, która jest właścicielem serwisów streamingowych WiMP i Tidal. Do tej pory z Tidal korzystać mogli wyłącznie Amerykanie i Anglicy. Natomiast WiMP dostępny był w Polsce, Niemczech, Szwecji, Danii i Norwegii. Od godziny 23.00 30 marca z Tidal korzystać będzie można również w Polsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA