fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zagraniczna szansa firm znad Wisły

Fotorzepa/Rafał Guz
Większość polskich firm liczy, że to eksport będzie motorem rozwoju ich biznesu w najbliższych latach. Nie rezygnują jednak z walki o rosnący, choć bardzo konkurencyjny, krajowy rynek.

Wśród strategicznych celów na najbliższe lata niemal każda z polskich firm kosmetycznych ma wzrost eksportu. Lata inwestycji w rozbudowę zakładów i unowocześnienie produkcji sprawiły, że krajowi producenci kosmetyków bez kompleksów mogą rywalizować innowacyjnością i jakością produktów (oraz opakowań) z czołowymi międzynarodowymi graczami, wygrywając w dodatku konkurencyjną ceną.

Inwestycje w poprawę jakości, efektywności produkcji oraz w rozwój innowacyjnych preparatów wymusza na producentach silna konkurencja na polskim rynku. Za to jego wartość szybko rośnie, w czym pomaga rosnąca zamożność Polaków oraz widoczny także u nas światowy trend dbałości o zadbany, młody wygląd.

Atut innowacyjności

Dodatkową szansą krajowych producentów i rodzimych marek jest narastający patriotyzm konsumencki Polaków. W tegorocznym raporcie firmy Open Research już 42 proc. konsumentów (przed rokiem 39 proc.) twierdzi, że polskość kosmetyku jest dla nich atute...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA