fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Lidl walczy z plastikiem. Wielorazowe woreczki na warzywa

Bloomberg
Po rezygnacji z jednorazowych, plastikowych talerzyków, kubków i sztućców, sieć Lidl poinformowała, że wprowadza woreczki wielokrotnego użytku na owoce oraz warzywa. Na razie nie w Polsce.

Siatki na warzywa są dostępne w sklepach w Niemczech, Danii, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Czytaj także: Lidl kończy z warzywami Bio w plastiku

W Danii woreczki będą kosztować 5 DKK za sztukę (niespełna 3 złote) i będzie można prać je w pralce w temperaturze 30 stopni - informuje portaldlahandlu.pl. W dodatku, Lidl zobowiązał się przekazać część wpływów ze sprzedaży woreczków swojemu strategicznemu partnerowi, firmie Plastic Change.

W Niemczech torby będą pakowane po dwie i będą kosztować 49 eurocentów czyli około 2 złotych. Wykonane z wytrzymałego poliestru, który prawie w 100 proc. nadaje się do recyklingu, będą w stanie udźwignąć do 5 kg towaru. Sprzedawca, ważąc zapakowane w nowe torby produkty, odejmie wagę siatki, czyli 8 gramów.

W Polsce sieć Lidl przestała sprzedawać plastikowe słomki, talerze, kubki i sztućce grillowe. Zastąpiły je ekologiczne odpowiedniki, zrobione z naturalnej celulozy (tacki, talerzyki), celulozy z dodatkiem poliaktydu (kubeczki) lub samego poliaktydu (słomki). Jednorazowe łyżki, noże i widelce wyprodukowano z poliaktydu z dodatkiem otrębów lub z drewna.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA