fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Rusza IPO Shopera

GPW
Bloomberg
Oferta obejmie 27,1 proc. istniejących walorów, oferowanych po cenie maksymalnej wynoszącej 47 zł za akcję. Wartość IPO może sięgnąć 363 mln zł.

Shoper, właściciel platformy e-commerce do prowadzenia sklepu internetowego, opublikował dziś prospekt emisyjny. Z harmonogramu wynika, że zapisy dla inwestorów indywidualnych prowadzone będą w dniach 22-28 czerwca. Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych ruszy 21 czerwca i potrwa do 29 czerwca. 29 czerwca nastąpi publikacja ostatecznej ceny i liczby sprzedawanych walorów. Z kolei od 30 czerwca do 2 lipca odbędą się zapisy dla inwestorów instytucjonalnych, a 5 lipca mogą być składane ewentualne zapisy przez inwestorów zastępczych. Tego dnia ma też nastąpić przydział akcji. Około 9 lipca planowany jest debiut giełdowy. Do inwestorów indywidualnych ma trafić 10–15 proc. sprzedawanych akcji.

Shoper nie emituje nowych walorów. W IPO oferowane są tylko te należące do aktualnych akcjonariuszy: funduszu private equity V4C Poland Plus Fund S.C.A. SICAV FIAR, Modhaus, KFF Sarl, Krzysztofa Krawczyka oraz Rafała Krawczyka. Akcjonariusze sprzedający oraz spółka zobowiązali się do niesprzedawania lub nieemitowania akcji spółki przez okres 360 dni po ofercie.

Menedżerami oferty są mBank, BM PKO BP i Wood&Company Financial Services.

Shoper podaje, że z jego rozwiązań korzysta ponad 21 tys. sklepów. Marcin Kuśmierz, prezes Shopera podkreśla, że z tą liczbą sklepów spółka jest liderem polskiego rynku rozwiązań SaaS (oprogramowanie jako usługa) dla e-commerce. Szacuje, że ma około 45-proc.udział w rynku pod kątem liczby obsługiwanych klientów, a wliczając sklepy sprzedawane na zasadzie private label, udział ten wzrasta do około 57 proc. Spółka chce dalej zwiększać skalę działalności dzięki pozyskiwaniu nowych użytkowników i zwiększaniu przychodów z dotychczasowej bazy klientów.

W I kwartale 2021 r. przychody debiutanta wzrosły do 15,8 mln zł z 9,2 mln zł, zysk operacyjny poszedł w górę do 5,5 mln zł z 3,3 mln zł, a zysk netto do 4,5 mln zł z 2,4 mln zł. W całym 2020 r. sprzedaż wzrosła do 46,9 mln zł z 27,9 mln zł, zysk operacyjny do 16,7 mln zł z 5,4 mln zł, a zysk netto do 12,5 mln zł z 3,9 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA