fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Lidl wchodzi do programu Karta Dużej Rodziny

Bloomberg
Dla wielodzietnych rodzin będą specjalne promocje. Na razie tylko w kwietniu.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Realizuje go Związek Dużych Rodzin Trzy Plus przy wsparciu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz firm będących partnerami programu i oferujących posiadaczom karty specjalne zniżki. Do partnerskiego grona dołączył Lidl, który od 3 do 30 kwietnia będzie realizować specjalne promocje dla posiadaczy karty, we wszystkich sklepach w Polsce.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że w kwietniu specjalną ofertę dla beneficjentów Karty Dużej Rodziny przygotowała firma Lidl Polska – dzięki tej promocji członkowie dużych rodzin taniej mogą nabyć, we wszystkich sklepach Lidl w Polsce, szczególnie ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci, świeże warzywa oraz owoce. Liczę, że ta współpraca nabierze stałego charakteru, a zniżki dla dużych rodzin będą jeszcze bardziej atrakcyjne – cieszy się szefowa resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

W ramach specjalnej oferty dla dużych rodzin, niemiecki detalista zaoferuje 10 procent rabatu na świeże warzywa i owoce z Ryneczku Lidka oraz na bakalie i mąki. Wybór promocyjnych produktów nie jest przypadkowy – łatwo się domyślić, że zniżka na mąki i bakalie to efekt zbliżających się świąt.

- Ponad 1,7 mln Polaków korzysta z Karty Dużej rodziny. Cieszymy się, że naszymi działaniami możemy wesprzeć aż tyle osób. (...) Liczymy, że w ten sposób ułatwimy dużym rodzinom codzienne zakupy – szczególnie w okresie Wielkanocy" - mówi Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Ogólnopolski Program Karta Dużej Rodziny działa na podstawie podpisanej jeszcze przez prezydenta Bronisława Komorowskiego z późniejszymi zmianami. Zgodnie z ustawą, w latach 2017-2024 koszt programu to 56,25 mln złotych rocznie. Zniżki od partnerów, takich jak Lidl, nie stanowią kosztu dla budżetu. Oprócz zniżek na poziomie ogólnopolskim własne systemy wsparcia mają również samorządy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA