fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Rząd wprowadza zasady, które sklepy i tak już stosują

Adobe Stock
Restrykcje co do liczby osób w sklepie czy obowiązkowe jednorazowe rękawiczki na zakupach to już standard bez rządowego rozporządzenia.

- Sklepy spożywcze, drogerie i apteki w godzinach od 10 do 12 będą otwarte tylko dla osób powyżej 65 roku życia - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Do tego rusza obowiązek nakładania rękawiczek przed sklepami.

Czytaj także:  Rząd zamyka salony fryzjerskie i kosmetyczne. Większy rygor w sklepach 

Te zasady i tak już obowiązują, godziny dla seniorów wyznaczyły wszystkie duże sieci, choć obowiązywały raczej w godzinach porannych. Z kolei jednorazowe rękawiczki to standard w zasadzie w każdym sklepie spożywczym. Teraz rząd narzuca także limit osób, przebywających w sklepie. Maksymalnie trzy osoby na jedną kasę.

- Jeżeli jest pięć kas, to jednocześnie w sklepie może być 15 osób - dodał premier. Takie zasady już obowiązują i często są nawet bardziej restrykcyjne co do liczby osób, jakie jednorazowo mogą przebywać w sklepie. Podobne ograniczenia będą obowiązywały na targach i straganach - trzy osoby na stoisko.

W weekendy zamknięte zostaną wszystkie sklepy budowlane, działać będą tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie. Część sieci budowlanych korzystała z opcji otwarcia w weekend, choć nawet one zachęcają klientów do kupowania przez internet. Z kolei na pocztach ten limit jest ograniczony do dwóch osób na okienko. Zamknięte zostają wszystkie gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, salony tatuażu itd. Zdecydowana większość takich placówek i tak już nie funkcjonuje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA