fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Empik chce być jak Amazon. Wprowadza zniżki za abonament

materiały prasowe
Empik uruchamia program Empik Premium. Płacąc stały abonament, klienci otrzymają rabaty, darmowe dostawy i dostęp do specjalnych ofert - podaje Onet.

Onet przypomina, że usługa przypomina istniejący od kilku lat program Amazon Prime, który odniósł duży sukces na świecie.

Dotąd Empik miał bezpłatny program Mój Empik, dający zniżki na wybrane produkty. Od 19 sierpnia firma pójdzie dalej, wprowadzając płatną usługę subskrypcyjną pod nazwą Empik Premium. - To pierwsza tego typu usługa w Polsce, oferująca tak szeroki zakres korzyści, dostępnych zarówno w kanale online, jak i offline - przekonuje w rozmowie z Business Insider Polska Piotr Frankowski, szef projektu Empik Premium.

Za korzystanie z Empik Premium trzeba zapłacić będzie 9,99 zł miesięcznie. Będzie też można wykupić opcję półroczną w cenie 49,99 zł (8,33 zł na miesiąc). Najtaniej będzie, gdy zapłacimy za rok 79,99 zł. W tym przypadku jeden miesiąc korzystania to koszt 6,67 zł. Firma jednak podkreśla, że to się opłaci - użytkownicy Empik Premium zyskają trzy kategorie benefitów.

Członkostwo w Empik Premium oznacza 15 proc. zniżki w salonach Empiku na wszystkie książki (bez podręczników), płyty z muzyką i filmami czy artykuły papiernicze (rabatu jednak nie będzie na prasę czy gry komputerowe).

W sklepie internetowym Empik.com uczestnicy programu znajdą z kolei wybrane artykuły z rabatem do 20 proc.

Empik Premium zawierać będzie też tzw. opcję cashbacku, działającą zarówno stacjonarnie jaki w sieci. - Za każdy zakup klienci dostaną z powrotem 3 proc. środków, które będzie można przeznaczyć na kolejne zakupy w Empik.com - mówi Piotr Frankowski. Środki mają być naliczane po upłynięciu terminu na zwrot zamówienia, a maksymalny wymiar zwrotu w skali miesiąca to 50 zł.

Będąc w Empik Premium nie będzie się płacić za dostawę za pomocą kuriera, Poczty Polskiej, do stacji Orlenu i Paczkomatów InPostu. Dostawa będzie bezpłatna, jeśli jednorazowe zakupy kosztować będą 40 zł lub więcej (dla wszystkich klientów dostawa jest bezpłatna od 200 zł).

Ostatnia grupa benefitów wiąże się z szeroko pojętą ofertą kulturalną i innymi markami, nie tylko należącymi Empiku. Posiadanie abonamentu Empik Premium pozwoli bezpłatnie korzystać z części e-booków i audiobooków dostępnych w usłudze Empik Go.

Empik zdecydował się też na partnerstwo z należącą do Agory siecią multipleksów Helios. - Posiadacze Empik Premium będą mieli 20 proc. zniżki na bilety do kin Helios, przez cały tydzień - opisuje Frankowski. Dostaną też specjalne zniżki i oferty w Empik Foto i Empik Bilety (np. ekskluzywną przedsprzedaż biletów).

Usługa Empik Premium najbardziej przypomina program Amazon Prime, w ramach którego handlowy gigant zza oceanu oferuje klientom specjalne promocje i zniżki, darmową dostawę, a nawet dostęp do serwisu wideo na żądanie. W USA taka usługa jest jednak dość droga - kosztuje 12,99 dol. miesięcznie lub 119 dol. za rok korzystania.

Amazon ujawnił wiosną 2018 roku, że liczba klientów Prime przekroczyła globalnie 100 milionów.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA