fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Sukces Adidasa – sprzedał już milion butów ze śmieci

Buty Adidas zrobione z odzyskanego ze śmieci plastiku
Bloomberg
Wyławiane z oceanów plastikowe butelki mogą dostać drugie życie. Adidas robi z nich… obuwie.

Zanieczyszczenie oceanów plastikiem to olbrzymi problem i gigantyczne koszty w razie, gdyby chciano skutecznie je oczyścić. Okazuje się jednak, że połączenie mody na ekologię z modą (przynajmniej sportową) oraz troski o środowisko naturalne pozwala zarobić. Przekonuje się o tym Adidas, który we współpracy z organizacją ekologiczną Parley for the Oceans produkuje buty w całości wykonane z wyławianego z mórz plastiku. Każdy but powstaje z około 11 butelek wyciągniętych z wody.

 

Seria butów UltraBoost wyprodukowana z materiałów odnawialnych okazała się dla Adidasa sukcesem. Sprzedawane po 200-300 dolarów buty trafiły na tyle dobrze w gusta klientów, że udało się sprzedać milion par. Nic więc dziwnego, że Adidas chce iść za ciosem i szykuje „ekologiczną” rewolucję pod hasłem Parley A.I.R. Strategy – gdzie A.I.R. jest akronimem słów „avoid”, „intercept” i „redesign” (w wolnym tłumaczeniu - unikaj, przechwytuj, przeprojektuj) oznaczających filary tej strategii.

 

W jej ramach Adidas chce uniknąć wprowadzania plastiku do środowiska. Ze sklepów firmy mają zniknąć plastikowe reklamówki, zastąpione bardziej ekologicznym papierem. W ramach przechwytywania koncern chce dosłownie przechwytywać plastikowe śmieci i produkować z nich buty, ubrania sportowe itp.

Ekologiczne buty są też dostępne w Polsce. Ceny nie należą do niskich. Na stronie marki można je znaleźć w cenie od 899 złotych. Ekologia nie jest więc tania.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA