Handel

Biedronka złamała zakaz handlu? Związkowcy złożą donos

Fotorzepa, Marta Bogacz
Związkowcy NSZZ „Solidarność 80" zamierzają w środę złożyć donos na Biedronkę do Państwowej Inspekcji Pracy. Twierdzą, że sieć złamała prawo, otwierając nielegalnie niektóre sklepy w minioną niedzielę.

Pierwsza niedziela z ograniczeniem handlu za nami. 11 marca drzwi zamknęło wiele placówek handlowych w całej Polsce, w tym supermarkety, lokalne sklepy czy domy towarowe. Okazało się jednak, że nie wszystkie dotrzymały nowych przepisów. Jak twierdzą związkowcy z NSZZ „Solidarność 80" cytowani przez portal Business Insider Polska, sieć Biedronka pomimo zakazu otworzyła pięć swoich sklepów w Polsce. Wszystkie mieszczą się na stacjach kolejowych: na Dworcu Centralnym i Wschodnim w Warszawie, oraz na stacjach Kraków Główny, Poznań Główny i Grudziądz.

Jak zaznaczyła „Solidarność 80", Państwowa Inspekcja Pracy (PiP) wydała zgodę wyłącznie na otwarcie sklepu Biedronka na Dworcu Centralnym w stolicy, jako że znajduje się on w hali dworca i służy przede wszystkim do obsługi pasażerów. Sieć nie otrzymała jednak takiej zgody w przypadku pozostałych placówek.

Związkowcy zapowiedzieli, że złożą zgłoszenie w środę (14 marca) do inspektoratu PIP w Gdańsku. Przedstawiciele Biedronki jak dotąd nie udzielili komentarza w sprawie tych doniesień.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL