fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Chiny będą kontrolować eksport

AFP
Chiny zatwierdziły ustawę ograniczającą eksport towarów podlegających kontroli. Pozwoli rządowi działać przeciwko krajom, które nadużywają kontroli eksportu i szkodzą chińskim interesom

Agencja prasowa Xinhua podała o tym 18 października wieczorem, nie wymieniając z nazwy żadnego kraju, z jakim ta ustawa może mieć związek, ale władze USA rozsierdziły władze w Pekinie ograniczeniem eksportu do Semiconductor Manufacturing International Corp., największego w Chinach producenta mikroprocesorów, podejmowały różne działania przeciwko Huawei Technologies i innych chińskich firm — pisze Reuter.

Między Chinami i Stanami dochodziło do spięć z powodu handlu, praw człowieka, technologii i nowego koronawirusa, który wykryto po raz pierwszy w Chinach. Nowa ustawa przyjęta 18 października przez Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych, krajowy parlament, zacznie obowiązywać od 1 grudnia.

Kontroli będą podlegać produkty dla wojska i związane z energetyką jądrową, a także wiele innych, technologie, usługi i związane z nimi dane — poinformowano w witrynie internetowej parlamentu. Ustawę przyjęto „dla ochrony krajowego bezpieczeństwa i interesów". W sierpniu chiński resort handlu opublikował skorygowaną listę technologii, objętych zakazem eksportu albo ograniczeniami w eksporcie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA