fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

7 tygodni wzrostów na Wall Street

Fotorzepa/Mateusz Pawlak
Ostatnią sesję przed świętami główne indeksy giełd amerykańskich zakończyły niewielkimi wzrostami. Wall Street odnotował siódmy z rzędu wzrostowy tydzień.

Na Wall Street czuć było w piątek świąteczny nastrój. Obroty podczas były znacznie niższe niż w poprzednich dniach. Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,1 proc. do 19 934 pkt. a Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,3 proc. do 5 462 pkt. S&P 500 zakończył dzień wzrostem o 0,1 proc. do 2263 pkt. Wall Street odnotował siódmy z rzędu wzrostowy tydzień.

Niedługo po rozpoczęciu sesji na rynek w USA napłynęły dane makro. Sprzedaż nowych domów wyraźnie wyprzedziła konsensus rynkowy, wzrastając do najwyższego od 4 miesięcy poziomu. Natomiast optymizm wśród amerykańskich konsumentów wzrósł do poziomu najwyższego od stycznia 2004 r.

Akcje Weight Watchers zyskiwały ponad 7 proc. po tym jak celebry tka i udziałowiec firmy Oprah Winfrey poinformowała w reklamie, że dzięki diecie schudła już ponad 18 kg. Papiery biotechnologicznej spółki Synergy Pharmaceuticals 17.29 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA