fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Ten fundusz bije indeksy jak mało który

Bloomberg
Inwestuje w akcje spółek innowacyjnych dysponujących przewagą konkurencyjną, co przekłada się na wysoki zwrot na kapitale.

Większość aktywnie zarządzających funduszami przegrywa z indeksami. W okresie minionych 15 lat, aż 92,2 proc. takich funduszy inwestujących w firmy o dużej kapitalizacji przegrało z konkurentem podążającym za indeksem Standard&Por's500.

Tymczasem, jak pisze MarketWatch, aktywnie zarządzany Guinness Atkinson Global Innovators Fund osiąga wyjątkowe rezultaty. Jego benchmarkiem wprawdzie jest MSCI World Index, natomiast znana firma analityczna Morningstar swoje rankingi funduszy odnosi do Standard&Poor's500, ale radzi sobie w obu kategoriach.

Guinness Atkinson Global Innovators Fund w tym roku (d0 8 maja) miał miał plusie 13,4 proc. podczas gdy zarówno MSCI World jak i S&P500 zyskały w tym czasie po 7,9 proc. Gorszą stopę zwrotu niż oba te wskaźniki Guinness Atkinson wypracował tylko w okresie trzech lat natomiast pobił je w ujęciu pięcio, dziesięcio i 15-letnim.

Na koniec marca 2017 Guinness Atkinson 64,2 proc. aktywów miał w akcjach firm amerykańskich, 10,4 proc. w niemieckich i 8,1 proc. w chińskich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA