fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Fundusze hedgingowe miały dobry kwartał

Wall Street
Bloomberg
Zamieszanie wokół GameStop i upadek Archegos Capital niewiele zaszkodziły funduszom hedgingowym. Według danych Eurekahedge osiągnęły one w pierwszym kwartale średnią stopę zwrotu wynoszącą 4,8 proc., najlepszą od 2006 r. Wyliczenia firmy HFR mówią natomiast o 6,1 proc. stopie zwrotu, największej od 2000 r.
Funduszom hedgingowym mocno sprzyjała w ostatnich miesiącach globalna hossa, a w szczególności odbicie akcji spółek z sektorów, które wcześniej zostały mocno dotknięte pandemią. Funduszom udało się przetrwać w bardzo dobrej kondycji momenty zwiększonej zmienności na rynkach. Niektóre fundusze zarobiły na akcjach GameStop, jak np. nowojorski fundusz Senvest, który zaczął kupować akcje tej spółki we wrześniu a w pierwszym kwartale zyskał 67 proc.

- To dobry rynek dla aktywnego zarządzania – twierdzi Cesar Perez Ruiz, dyrektor inwestycyjny Pictet Wealth Management.

– Wchodzimy w środowisko rynkowe, które będzie bardziej płodne dla aktywnych strategii tradingowych, gdy w ostatniej dekadzie kupowanie i trzymanie indeksu było najlepszą rzeczą, jaką można było zrobić – uważa Aaron Smith, założyciel funduszu Pecora Capital.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA