fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Buffett stracił grube miliony na skandalu

Warren Buffett
Bloomberg
W tym tygodniu kapitalizacja spółki matki amerykańskich linii lotniczych United Airlines obniżyła się o 570 milionów dolarów.

Wśród poszkodowanych inwestorów United Continental Holdings Inc., znalazł się miliarder Warren Buffett, który dużo pieniędzy postawił na branżę lotniczych przewozów pasażerskich.

Notowania akcji United zanurkowały, kiedy świat obiegły zdjęcia lekarza Davida Dao brutalnie usuniętego z samolotu na lotnisku w Chicago. Na lot do Louisville sprzedano więcej biletów niż było miejsc.

14 lutego Warren Buffett miał 28951353 akcji United, wynika z danych przesłanych do Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC) , i kontrolował 9,2 proc. papierów będących w wolnym obrocie. Miliarder z Omaha był największym udziałowcem tej spółki i jeśli nie zmienił stanu posiadania jego strata na tym pakiecie w minionym tygodniu wyniosła 52,4 miliona dolarów, a od polowy lutego sięgała 135,2 miliona dolarów, szacuje MarketWatch.

Analitycy z Wall Street mimo wszystko pozostają optymistami. Średnia zaleceń inwestycyjnych 18 ekspertów ankietowanych przez FactSet , jest odpowiednikiem rekomendacji „kupuj", a cena docelowa jest o 20 proc. wyższa od obecnego kursu.

Niektórzy specjaliści, jak informuje MarketWatch, oczekują, że United do pięciu kolejnych kwartałów wydłuży serię lepszych od oczekiwanych wyników, kiedy 17 kwietnia opublikuje swój raport za I kwartał 2017 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA