fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Warto postawić na dywidendy

Fotorzepa, Robert Gardziński
Z pomocą ekspertów typujemy spółki, które dzielą się zyskiem z akcjonariuszami i które w najbliższych tygodniach mogą sobie radzić lepiej niż szeroki rynek.

Od początku 2017 r. WIG zyskał ponad 14 proc., z czego w samym I kwartale 11,9 proc. Wyższą stopę zwrotu z portfela dywidendowego w trakcie pierwszych trzech miesięcy uzyskały dwa biura maklerskie – z pięciu, które co kwartał typują spółki. Były to Haitong Bank oraz DM BDM. Czy ich zdaniem nasza giełda będzie dalej rosnąć?

– Na razie nie widać dobrych argumentów sugerujących mocniejszą przecenę, poza oczywiście typową korektą po silnym wzroście związaną raczej z realizacją zysków – mówi Konrad Księżopolski, dyrektor działu analiz Haitong Banku.

W czasie zmiennej koniunktury spółki dzielące się zyskiem z akcjonariuszami są na wagę złota. Warto też patrzeć na nie szerzej, nie tylko przez pryzmat jednorazowego zastrzyku gotówki. Sam fakt wypłaty jest sygnałem, że biznes jest już dojrzały, a fundamenty zdrowie; pozwalają na generowanie zysków i dzielenie się nimi z akcjonariuszami.

Do portfela na II kwartał brokerzy wskazali w sumie 20 różnych spółek.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA