fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: Mocne odreagowanie WIG20

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Indeks dużych spółek rozpoczyna czwartkową sesję w mocnym stylu. Zwyżka przekracza 1 proc.

WIG20 podnosi się po spadkach z początku tygodnia. Szczególnie dramatyczny obrót miała sesja wtorkowa, kiedy to minimum wypadło na zaledwie 1900 pkt. Jak na razie wygląda jednak na to, że po raz trzeci w ostatnich tygodniach kupującym udało się wybronić w tym rejonie. W środę WIG20 kończył dzień w okolicach 1940 pkt, natomiast w czwartek z rana zameldował się na 1960 pkt. Pomaga otoczenie zewnętrzne. Większość europejskich indeksów świeci dziś na zielono, zwyżkami zakończyły się też sesje w Stanach Zjednoczonych i Azji.

Dzisiejszy wzrost WIG20 napędzają banki. Najsilniejszy z nich jest Alior ze zwyżką o 5 proc. Za nim Pekao. Mocne są także KGHM oraz CCC. Trzy spółki świecą na czerwono, z których najsłabiej wygląda CD Projekt. Walory producenta "Cyberpunka 2077" zniżkują o około 3 proc. po informacji o przesunięciu wydania poprawek do gry.

Na wartości traci nieco dolar. Kurs EUR/USD zwyżkuje chwilami do 1,22, czyli najwyżej od kilku tygodni. Euro kosztuje 4,51 zł, a dolar 3,69 zł.

Po krótkiej zadyszce na kolejne lokalne szczyty wspina się ropa naftowa. Baryłka typu WTI wyceniana jest już na 63,6 dolarów. Złoto z kolei utrzymuje się na niskich poziomach, w okolicach 1790 dolarów za uncję.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA