fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Beata Szydło odwołała dwóch wiceszefów KNF

Fotorzepa/Magda Starowieyska
Lesław Gajek i Wojciech Kwaśniak stracili stanowiska zastępców szefa KNF. W ich miejsce zostaną powołani Filip Świtała i Marcin Pachucki.

W październiku ubiegłego roku nowym szefem Komisji Nadzoru Finansowego został Marek Chrzanowski, były członek Rady Polityki Pieniężnej, pracownik naukowy SGH oraz członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie RP. Zastąpił Andrzeja Jakubiak, który piastował to stanowisko od 12 października 2011 r.

Teraz premier Beata Szydło na wniosek Chrzanowskiego odwołała jego zastępców - Lesława Gajka, który był wiceszefem KNF od 2008 r. oraz Wojciecha Kwaśniaka pełniącego funkcję od 2011 r.

Szydło powołała w ich miejsce Filipa Świtałę, który będzie odpowiadał w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego za nadzór nad pionem bankowym oraz Pana Marcina Pachuckiego, który będzie odpowiadał za nadzór nad pionem ubezpieczeniowym oraz kapitałowym.

Filip Świtała jest związany z nadzorem bankowym od 2006 roku. Od 2011 roku pełnił funkcję kierowniczą w Departamencie Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej oraz Instytucji Płatniczych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Jest absolwentem Wydziału Fizyki oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także Katholieke Universiteit Leuven. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał na Wydziale Zarządzania UW, gdzie jest obecnie adiunktem.

Marcin Pachucki jest z związany z nadzorem nad rynkiem finansowym od 2001 roku. W ostatnim czasie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Prawnego Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, zajmując się głównie prowadzeniem postępowań administracyjnych dotyczących nadużyć na rynku finansowym. Ukończył studia ekonomiczne na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz prawo na Uniwersytecie Wrocławskim.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA