Wojciech Matusiak

Biznes z lokalnym partnerem

Trzebapamiętać, że w brazylijskim biznesie dużą rolę odgrywają relacje osobiste -mówi Wojciech Baczyński, dyrektor generalny Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej.

Nowe kierunki dla polskiego biznesu? Portugalia i Brazylia

Nastał dobry moment dla krajowych przedsiębiorców na podbój portugalskiego i brazylijskiego rynku. Możliwości są duże.

Słabną nadzieje na „trumpflację”. Złoto w górę

Od połowy marca szlachetny metal podrożał z 1195 dol. do ok. 1250 dol. za uncję. Analitycy prognozują, że ceny mogą jeszcze wzrosnąć.

Na rynki finansowe powrócił niepokój

Nasz parkiet w ostatnich miesiącach zyskiwał szybciej niż inne. Teraz przoduje w spadkach.

Spółki z GPW mają problem z dobrymi praktykami

Ponad 20 proc. spółek notowanych na GPW nie wypełniło obowiązku informacyjnego w zakresie poinformowania o stosowaniu zasad dobrych praktyk – poinformowała firma doradcza PwC. Z kolei wiele powstałych raportów nadaje się do poprawy.

Co z tym euro? Ekonomiści i przedsiębiorcy widzą plusy

Dyskusja o przyjęciu euro nabrała tempa po wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego dla „Rzeczpospolitej". Ekonomiści i biznes żywo komentują zaporowe warunki postawione przez prezesa PiS.

Warszawska giełda bez prezesa

KNF zgodziła się na odwołanie ze stanowiska Małgorzaty Zaleskiej. Pełniącym obowiązki prezesa może zostać tymczasowo Wojciech Nagel. Kto potem?

Polityka nie powinna osłabiać złotego

Wywołana przez polski rząd awantura podczas szczytu UE nie będzie miała większego wpływu na notowania naszej waluty – twierdzą analitycy.

Funt dołuje, ale nasi eksporterzy są spokojni

Słaba waluta nakręca inflację na Wyspach Brytyjskich. Analitycy przewidują, że w najbliższym czasie funt nie przekroczy 5 zł.

Polacy znowu kupują fundusze akcji polskich

W lutym do funduszy akcyjnych napłynęło 359 mln zł – wynika z najnowszej analizy Domu Maklerskiego Trigon. To już drugi miesiąc z rzędu, gdy cieszą się one popularnością wśród Polaków.