fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Wrócił popyt na producentów gier

GPW
Bloomberg
Mimo trudności WIG20 zakończył sesję nad kreską. W piątek kupujący skupili swoją uwagę przede wszystkim na producentach gier.

Początek sesji dawał nadzieje na zielone zakończenie, bowiem WIG20 rósł o około 0,6 proc. Podaż szybko zaczęła jednak dociskać i efekcie przez większość dnia indeks znajdował się pod linią czwartkowego zamknięcia. Ostatecznie blue chips zamknęły się z wynikiem 2092 pkt., co oznacza wzrost o 0,17 proc. Tym samym indeks zakończył trzydniową serię spadków. WIG20 ciągnięty był w dół przede wszystkim przez KGHM. Notowania miedziowego giganta spadły w piątek o 5,3 proc. Tuż za nim znalazło się LPP, którego akcje staniało o 3,9 proc. Przez większość sesji najmocniej zyskiwały notowania PKN Orlen, jednak w ostatnich godzinach handlu kupujący wzięli na celownik CD Projekt, który ostatecznie zyskał 4,4 proc. Walory PKN Orlen zyskały 3,3 proc.

Najlepiej z głównych indeksów poradził sobie w piątek mWIG40, który zyskał 1 proc. W tym gronie również było widać poprawę sentymentu wobec spółek z branży gamingowej. Ten Square Games i PlayWay zdrożało odpowiednio o 7,6 proc. i 6,6 proc. Z kolei na dole tabeli znalazł się Eurocash, ze spadkiem o 2,6 proc. To już czwarta sesja z rzędu, kiedy walory spółki tanieją.

WIG.GAMES był najlepszym indeksem sektorowym. W sumie zyskał około 5 proc. Na zielono zakończyli sesję wszystkie spółki wchodzące w skład tego indeksu.

W przypadku sWIG80 zwyżka wyniosła 0,3 proc. Getin Holding zyskał 7,4 proc.

Najjaśniej na głównym parkiecie GPW świecił Seco/Warwick. Spółka odnotowała wzrost wyników w I kw., a wartość portfela zamówień na koniec I kwartału wyniosła 300,2 mln zł. Notowania Seco/Warwick wzrosły o 11 proc. najwyższego poziomu od kwietnia ubiegłego roku.

Nastroje na europejskich parkietach były w piątek lepsze niż w Warszawie. Pod koniec sesji niemiecki Dax rósł o 1,1 proc., a francuski CAC40 o 1,2 proc. Na Wall Street handel rozpoczął się od wyraźnych zwyżek i S&P 500 rósł o 1,2 proc., a Nasdaq o 1,8 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA