fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Randka po koreańsku: zamiast kwiatów akcje Tesli i Apple

Tesla
Bloomberg
W Korei Południowej coraz popularniejsze staje się obdarowywanie bliskich osób kartami podarunkowymi. Nie są to jednak zwykłe bony prezentowe. Ich właściciel staje się bowiem akcjonariuszem dużych amerykańskich firm, np. Apple’a czy Tesli - pisze Business Insider Polska.

Sympatię i romantyczne uczucia można wyrażać na wiele sposobów. W Korei coraz popularniejszym sposobem na to jest podarowanie bliskiej osobie akcji dużych firm, takich jak np. Tesla.

Wszystko zaczęło się, gdy Shinhan Investment Corp, firma oferująca usługi maklerskie oraz rozwiązania z zakresu bankowości inwestycyjnej, wypuściła w okresie ostatnich świąt Bożego Narodzenia "akcyjne karty podarunkowe", dostępne w sklepie internetowym o nazwie Kakao Gift, będącym częścią aplikacji do komunikacji internetowej KakaoTalk.

Od grudnia 2020 r. Koreańczycy, zamiast kupować swojej drugiej połówce latte w Starbucksie, w prosty sposób mogą sprawić, że stanie się ona jednym z udziałowców tej firmy. Kupujący karty podarunkowe, mogą także zdecydować się na wybór droższych akcji, np. Apple’a (karta z akcjami tej firmy kosztuje 25 tys. wonów, czyli równowartość 22 dol.), tudzież Tesli (30 tys. wonów za akcję, 26 dol.) - pisze Business Insider Polska.

Co istotne, wejście w posiadanie udziałów nie jest skomplikowane. Aby móc cieszyć się z posiadanych akcji, obdarowana osoba musi tylko utworzyć konto maklerskie i zarejestrować kod karty podarunkowej.

Od 24 grudnia 2020 r. bank Shinan Investment sprzedał już 20 tys. kart podarunkowych z akcjami firm - wynika ze statystyk dziennika "Chosun Ilbo". Analitycy Shinan zauważyli, że ich produkt był najbardziej popularny wśród 20- i 30-latków.

Lokalna gazeta "Straight News" wskazuje z kolei, że najchętniej kupowane były bony na akcje Tesli. W następnej kolejności były to spółki: Apple, Starbucks oraz Netflix.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA