fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Zielony poranek na GPW

GPW
Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Pierwsze minuty poniedziałkowego handlu w Warszawie przebiegają pod znakiem wzmożonych zakupów.

Pół godziny po starcie notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był ok. 0,7 proc. na plusie. Krajowe indeksy wspierają pozytywne nastroje panujące na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie w pierwszych minutach poniedziałkowego handlu inwestorzy zabrali się ochoczo do odkupywania akcji, przecenionych w trakcie poprzednich sesji. Kupujący mają więcej do powiedzenia zarówno na zachodnioeuropejskich parkietach, natomiast nieco w tyle zostały rynki z naszego regionu.

W Warszawie z poprawy nastrojów korzystają spółki z indeksu WIG20. Na celowniku kupujących znalazły się walory PKN Orlen i Lotosu , które zyskują najmocniej z całego WIG20. Notowania paliwowych potentatów mocno drożeją już trzecią sesję z rzędu, do czego istotnie przyczyniły się zwyżki cen ropy. Popyt wspiera również notowania spółek z sektora finansowego, gdzie wśród których prym wiodą papiery PZU i PKO BP. Do łask wróciły akcje CD Projektu oraz spółek paliwowych, próbując odrabiać straty z fatalnej końcówki zeszłego tygodnia. Z poprawy nastrojów nie skorzystały akcje PGNiG i Allegro, których inwestorzy chętnie się pozbywają.

Kupujący pojawili się również w segmencie małych i średnich spółek, gdzie wyraźną przewagę mają drożejące walory. Zwyżkom w tym gronie przewodzi Rafako, będąc 8 proc. na plusie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA