Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.01.2021 10:00 Publikacja: 28.01.2021 09:58
Foto: Fotorzepa, Andrzej Cynka
Sesje na Wall Street i w Tokio zakończyły się dużymi przecenami. S&P500 stracił 2,6 proc., a Nikkei 225 1,5 proc. Na globalnych rynkach czuć atmosferę realizacji zysków, które podsycają obawy związane z opanowaniem pandemii, a także historie typu #wallstreetbet.
W tym kontekście nie dziwi poranna słabość GPW. Po kilku minutach handlu WIG20 nurkował o 1,1 proc., a mWIG40 i sWIG80 o 0,8 proc. W szerszym ujęciu czasowym zniżki stanowią kontynuację układów korekcyjnych. Warto zwrócić uwagę na wykres WIG20, który wczoraj zatrzymał się dokładnie na 50-sesyjnej średniej, a dziś rano ją forsował. To techniczne "zaproszenie" do pogłębienia przeceny, choć pamiętajmy, że luki na otwarciu sesji, pokrywające się z ważnymi wsparciami, bywają dość szybko zamykane. Najbliższe godziny zapowiadają się więc na rynku dość emocjonująco. Przedsmak widać na niektórych spółkach. Wczorajsze gwiazdy sesji - CD Projekt i KGHM - radziły sobie rano mieszanie. Akcje pierwszej traciły najpierw 1,1 proc. (po 3-dniowym rajdzie o 23 proc. w górę), by po 2 minutach drożeć o 4 proc., a drugiej spadały o 3,1 proc. Wśród blue chips ponad 1 proc. zyskiwały tylko LPP i Orange.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Indeks dużych spółek w pierwszych minutach dzisiejszej sesji rósł o 2,4 proc., znajdując się tym samym najwyżej...
Spółki dzielące się zyskiem to w niespokojnych czasach ciekawa propozycja inwestycyjna. Kto się pozytywnie wyróż...
W najbliższych tygodniach z warszawskiego parkietu zniknie kilka spółek. Najwięcej emocji budzą przypadki Rafako...
Indeks giełdy moskiewskiej gwałtownie poszły w górę po oświadczeniu prezydenta USA na temat Rosji. Zamiast „piek...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Indeks dużych spółek na otwarciu sesji sięgnął nowych rocznych szczytów, ale popyt raczej nie idzie za ciosem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas