fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Akcje bankruta najlepsze na świecie

www.jetairways.com
Notowania walorów spółki lotniczej Jet Airways India na giełdzie w Mumbai (Bombaj) w tym roku poszły w górę o 150 proc., mimo że upadła ona pod ciężarem zadłużenia, a jej maszyny nie latają od kwietnia 2019 roku.

Pod względem stopy zwrotu z akcji ten przewoźnik jest światowym liderem w branży. Bloomberg World Airlines Index, obejmujący 27 największych linii lotniczych, w tym roku zanurkował o 42 proc.

Dług indyjskiego przewoźnika, niegdyś nr 1 wśród tamtejszych prywatnych linii, wynosi około 3,4 miliarda dolarów, a roszczenia wobec spółki zgłosiło blisko 17 tys. kredytodawców.

W październiku grupa kredytodawców zatwierdziła plan reorganizacji przybliżający możliwość odzyskania jakichkolwiek wierzytelności, ale nie dający gwarancji wznowienia lotów.

Inwestorzy indywidualni są ostatnimi w kolejce do odzyskania pieniędzy, ale ci, którzy wierzą w powodzenie restrukturyzacji kupują akcje Jet Airways, wyjaśnia Ajay Srivastava, dyrektor zarządzający firmy doradczej Dimensions Corporate Finance Services, cytowany przez Bloomberga.

Źródło: rp.pl na podst. Bloomberga
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA