fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG20 najniżej w tym tygodniu

Bloomberg
Początek środowej sesji nie układa się najlepiej dla kupujących. WIG20 traci 0,4 proc. i sięga poziomu 2313 pkt.

WIG20 po dotarciu w pierwszym tygodniu lipca do poziomu 2360 pkt wyraźnie osłabł. Sesje w kilku kolejnych dniach zamykały się znacznie poniżej najwyższych poziomów z danego dnia. Poniedziałek i wtorek w tym tygodniu przypominały to, co działo się wcześniej. Do tego oczywiście aktywność inwestorów jest już typowo wakacyjna. Środa nie zapowiada się jak na razie inaczej. WIG20 jak na razie porusza się w dość wąskim zakresie punktowym. Słabiej rozpoczęła dzień energetyka, która już wczoraj była kulą u nogi reszty blue chips. Najwięcej traci Tauron, ale podobnie słaby jest jeszcze Lotos, który spadkiem o blisko 2 proc. potwierdza przełamanie wsparcia w postaci około 88 zł. Wśród dużych spółek najlepiej zaczęły dzień CD Projekt i CCC.

Na głównych europejskich rynkach handel rozpoczął się podobnie jak na GPW. DAX z rana traci 0,26 proc. Również amerykański S&P500 we wtorek wrócił w okolice 3000 pkt, co oznaczało zniżkę o 0,34 proc.

Na szerokim rynku mocno tanieją walory Idea Banku, wobec którego KNF wszczęła postępowanie administracyjne. Kurs zniżkuje do 2,26 zł, czyli o 7 proc. Inne spółki z grupy Leszka Czarneckiego również notują spadki notowań.

Na rynku walutowym, po ostatnim umocnieniu dolara, dziś spokojnie. Amerykańska waluta wyceniana jest na 3,8 zł. Euro kosztuje 4,26 zł. Nie zanosi się na to, by funt miał zacząć odrabiać straty z pierwszych dni tego tygodnia. Za brytyjską walutę inwestorzy płacą 4,71 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA