fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

CD Projekt sprawił inwestorom niespodziankę

Flickr/Rob Obsidian
Rynek spodziewał się, że cały ubiegłoroczny zysk trafi na kapitał zapasowy. Tak się jednak nie stanie. Kurs rośnie.

Zarząd zarekomendował wypłatę 100,9 mln zł dywidendy, czyli 1,05 zł na akcję. Pozostałe 8,5 mln zł ma zostać przeznaczone na kapitał zapasowy. W 2018 r. spółka nie wypłacała dywidendy, z kolei w 2017 r. wypłaciła ją – po raz pierwszy w historii – właśnie w takiej samej wysokości. 

Rynek zareagował na informację z CD Projektu pozytywnie. W środę po godz. 9 kurs akcji rośnie o ponad 2 proc. i przekracza 211 zł. Przy takim kursie stopa dywidendy wynosi około 0,5 proc. Zarząd wnioskuje o wyznaczenie dnia dywidendy na 31 maja 2019 roku, a wypłacona miałaby zostać 13 czerwca.

Zarząd uzasadnia, że 2018 był kolejnym udanym rokiem sprzedaży „Wiedźmina 3” i pozostałych produktów grupy.

„Poziom sprzedaży, pomimo rekordowych co do wielkości nakładów na prace rozwojowe oraz zrealizowanych w minionym roku inwestycji - przełożył się na wzrost łącznej wartości środków pieniężnych i lokat grupy na przestrzeni 2018 roku. Uwzględniając obecne zasoby środków pieniężnych i lokat, planowane dalsze zamierzenia inwestycyjne i bezpieczeństwo finansowe spółki, zarząd zdecydował rekomendować wypłatę części zgromadzonych środków na rzecz akcjonariuszy” – czytamy w raporcie.

Na ciekawą kwestię uwagę zwraca Maciej Hebda, szef zespołu analiz technologicznych Vestor DM.

- Z punktu widzenia inwestora stopa dywidendy nie jest duża, ale może to być inny sygnał - premiera „Cyberpunka” jest bliżej niż rynek się spodziewa – komentuje ekspert.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA