fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Traderzy wciąż górą

Bloomberg
W ciągu 18 miesięcy Fed już cztery razy podnosił stopy procentowe, a grającym na rynku obligacji o wartości 14 bilionów dolarów nadal dopisują humory.

10-letnie amerykańskie obligacje skarbowe miniony tydzień zakończyły z rentownością na poziomie 2,15 proc. Jak pisze Bloomberg, słabsze niż oczekiwano dane o inflacji pobudziły spekulacje iż Rezerwa Federalna zaostrzająca politykę pieniężną po prosu błądzi. W grudniu 2015 roku, zanim Fed podniósł oprocentowanie po raz pierwszy od dziewięciu lat rentowność dziesięciolatek wynosiła około 2,27 proc.

Spadek rentowności pokazuje, iż rynek nadal zachowuje się niezgodnie z oczekiwaniami Wall Street liczącej na wzrost rentowności w tym roku i spadek cen papierów dłużnych.

Do lutego fundusze hedgingowe zajęły bezprecedensowe pozycje  przeciwko obligacjom dziesięcioletnim,  zastanawiano się,  jaki poziom rentowności będzie początkiem rynku niedźwiedzia, a kilka miesięcy później zapanowały najbardziej bycze nastroje od 2007 roku.

Wygląda na to, że traderzy pogodzili się z myślą, że w bliskiej perspektywie  bardziej realna jest rentowność na poziomie 2 proc. niż 3 proc. W ostatnich dziesięciu latach w lipcu aż w ośmiu przypadkach rentowność dziesięciolatek spadała  bardziej niż w innych miesiącach.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA