fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

"Pokot" Agnieszki Holland w konkursie głównym Berlinale

materiały
Nowy film Agnieszki Holland znalazł się w Konkursie Głównym 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Scenariusz "Pokotu" powstał na motywach powieści Olgi Tokarczuk.

Główna bohaterka nowego filmu Agnieszki Holland to Janina Duszejko, emerytowana inżynier mieszkająca w Sudetach. Interesuje się astrologią, jest wegetarianką. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności jego śmierci są bardzo tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

Nominowana do Oscara za „W ciemności” Agnieszka Holland napisała scenariusz filmu wspólnie z Olgą Tokarczuk. „Pokot” jest oparty na motywach książki pisarki - „Prowadź swój pług przez kości umarłych”.

W rolach głównych zobaczymy między innymi: Agnieszkę Mandat, Jakuba Gierszała, Wiktora Zborowskiego, Patricię Volny, Borysa Szyca, Tomasza Kota, Andrzeja Grabowskiego i Katarzynę Herman.

Polska premiera jest zaplanowana na 24 lutego.

Listę filmów, które znalazły się w Konkursie Głównym 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale, można znaleźć na stronie internetowej festiwalu.

Przewodniczącym jury tegorocznej edycji Berlinale będzie holenderski reżyser Paul Verhoeven.

Źródło: rp.pl/ materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA