fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Zmarła izraelska aktorka Ronit Elkabetz

Ronit Elkabetz
AFP
Izraelska aktorka i reżyserka Ronit Elkabetz zmarła we wtorek po ciężkiej walce z rakiem. Artystka, znana z filmów "Przyjeżdża orkiestra" i "Viviane chce się rozwieść", miała 51 lat.

Aktorka od półtora roku zmagała się z nowotworem. Ronit Elkabetz zmarła we wtorek rano - podaje portal tvn24.pl. Jej trumna zostanie wystawiona w centrum kinowym w Tel Awiwie, by wszyscy wielbiciele aktorki mieli okazję ją pożegnać.

Ronit Elkabetz urodziła się w 1964 roku w Beer Szewie na południu Izraela, w rodzinie marokańskich emigrantów. Mówiła zarówno po arabsku, jak i po francusku. Nigdy nie studiowała aktorstwa, swoją karierę zaczęła jako modelka.

Przełomem w karierze Elkabetz była rola Judith w izraelsko-francuskim komediodramacie "Ślub mimo woli" z 2001. Aktorka odebrała za nią aż trzy nagrody - w Salonikach, Buenos Aires i Tel Awiwie. Polskim widzom znana jest z roli Diny w komedii "Przyjeżdża orkiestra" z 2007 roku.

Sławę przyniosła jej jednak tzw. trylogia małżeńska, którą również współreżyserowała - w tym "Viviane chce się rozwieść", czyli ostatni film z udziałem aktorki.

Aktorka trzykrotnie zdobyła Ofira (izraelski odpowiednik Oscara), do tej nagrody nominowana była aż 7 razy.

Źródło: tvn24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA