fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Felietony

Surdykowski: Prze-PiS na wybory

Fotorzepa
Przecież to muzułmanie ten wieżowiec w Londynie podpalili! – przywitała mnie z wielką pewnością siebie znajoma osoba, z którą czasem wymieniam obojętne uwagi o pogodzie i zakupach. I już znamy sedno zagrożenia. Nie moralnego nawet, bo mogą sobie biskupi przypominać o chrześcijańskim miłosierdziu, ale naród (ciemny lud – jak powiadał jeden z ważnych dziś polityków) wie lepiej: żadnych „ciapatych" nad Wisłą!

Jarosław Kaczyński też to wie i wiedzą jego ludzie, w tym prezydent Duda, który tylko dla niepoznaki odgrywa gesty samodzielności, bo jest uzależniony od prezesa niczym marionetka od kierującej nią dłoni. Dlatego zagrożenie jest nade wszystko polityczne: sprytnie podsycany przez władzę lęk przed „arabusami" pomoże wygrać wybory w 2019 r., których perspektywa rysowałyby się bez tego dla rządzących raczej w ciemnych barwach. Stąd rzekomo samodzielny, a z pewnością dobrze przemyślany w gmachu przy Nowogrodzkiej, pomysł połączonego z wyborami referendum, którego najważniejsze pytanie dotyczyć będzie uchodźców: czy jesteś za ich przyjmowaniem? Oczywiście, że nie, bo się ich boję! – odpowie mój wspomniany powyżej znajomy i wraz z nim miliony podobnie myślących rodaków od dwóch lat straszonych widmem przymusowej konwersji na islam i gwałcenia córek. Jaka inna niż PiS partia ochroni nas przed uchodźcami? „To jest moje Westerplatte" – powiedział niedawno pewien minister. Podobnie jak zupełnie inni ministrowie, którzy 40 lat temu głosili, że „socjalizmu będą bronić jak niepodległości".

W podobnym celu rządzący zamierzają zapewne wykorzystać referendum dotyczące wieku emerytalnego. „Czy sprzeciwiasz się jego podwyższeniu?". Wynik jest oczywisty, bo przecież każdy woli wcześniej rzucić nielubianą robotę i brać forsę z ZUS. A popiskiwania, że emerytura będzie haniebnie niska, wytłumaczy się wrogą propagandą Sorosa, KOD i wiadomych ośrodków. Przy kolejnych wyborach padnie pewnie referendalne pytanie: „Czy chcesz być zawsze piękny, młody i bogaty?".

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA